Šup do e-shopu! pro novou knížku.

Rytířská krev: Rytířské bitvy a osudy II. 1208 – 1346

Bitva na Moravském poli
Bitva na Moravském poli

Autor: Jiří Kovařík

Druhá kniha o rytířských osudech a bitvách se zabývá vrcholným středověkem, kde byl rytíř důležitou součástí doby. Navazuje tak na první díl, který se zabývá převážně obdobím raného středověku.

Přesuneme se do bitvy na Lehnickém poli, kde stálo v roce 1241 slezské, malopolské, velkopolské, opolsko-ratibořické, mazovské, moravské rytířstvo a Řád templářů proti Mongolům. Dopadlo to pro ně tragicky.

V knize se dočtete o výpravách proti Katarům, či Albigenským – členům náboženského hnutí. Ti byli církví označeni za heretiky – kacíře a bylo proti nim vyhlášeno několik křížových výprav zejména na jih Francie. Tam bylo jejich hnutí nejsilnější. Kataři se však považovali za jediné pravé křesťany. 

Kniha se věnuje i prostředí nám bližšímu. Zaujme nás část knihy, ve které se vyskytuje Přemysl Otakar II. a bitva u Dürnkrut (Bitva na Moravském poli) nebo Jan Lucemburský a bitva u Kresčaku. Také zabloudíme do Akkonu a časů 7. křížové výpravy do Svaté země. Tam se setkáme s jejím účastníkem Jeanem de Joinville.

Knihy této série přehledně: